Charakteristika podujatia:

3. ročník amatérskych pretekov na horských bicykloch za účelom poukázať na krásy národného parku Slovenský kras. Jedná sa síce o vytrvalostné preteky, ale skôr rekreačného charakteru. Súťažiaci majú možnosť spoznať krásnu prírodu v okolí obce Hrhov, Zádiel, Jablonov nad Turňou, Hrušov a Silická Jablonica. Pretek je určený pre milovníkov horskej cyklistiky, lesných cestičiek, ale aj histórie, keďže časť trasy kopíruje niekdajšiu cestu vedúcu do Rožňavy. Okrem nerovností a nástrah rôznorodého terénu si budete môcť vychutnať aj nádherné výhľady na Hrhovské jazerá, kopce obklopujúce samotný Hrhov, Holubiu skalu, ktorá v 14. storočí poslúžila ako útočisko pre samotného Bela IV., scenériu železničnej trate kopírujúcu úpätie horného kopca a tiež Zádielskú tiesňavu.

❗PRETEK ZRUŠENÝ❗

Vychádzajúc zo súčastnej situácie na Slovensku, sme po náročnom rokovaní organizátorov, museli pristúpiť k úplnému zrušeniu cyklistického podujatia Hrhovský divočák.

Obmedzenia vyplývajúce za účelom zamedzenia šírenia koronavírusu COVID-19, zasiahli organizačný tím, sponzorov ako aj vás priaznivcov cyklistiky.

Ďakujeme za pochopenie

Organizačný tím Hrhovský divočák