Letný cyklo-tábor: V sedle bicykla po stopách svojich koreňov

           

PRIHLÁŠKA

Leto plné zábavy pre Vaše deti!

Ak už premýšľate nad letným programom pre Vaše dieťa, máme pre Vás skvelý tip - detský cyklo-pobytový tábor pre deti od 8 - 18 rokov. Na Vaše ratolesti čaká skutočne nabitý program, plný zábavy a zážitkov. 

Termín

13.8.2020 - 16.8.2020

Miesto

Hrhov, Zemné hradisko, Hrhovské rybníky, Gombasek.

Cieľ nášho tábora

Aktívna forma rekreácie pre deti, ale aj dospelých. Zvýšenie fyzickej kondície. Budujeme spoločenstvo prostredníctvom športových zážitkov, so zreteľom na toleranciu a fair play. Prostredníctvom cyklotúr spoznať prírodné krásy okolia Hrhova. Počas cyklotúr odovzdávať znalosti potrebné nato, aby si táborníci užili cyklistiku aj v budúcnosti. Ako príklad uvediem aktivitu, kde si každé dieťa samé opraví defekt. Prehĺbenie vzťahu ku koreňom a k lokalite Hrhov. Vzdelávanie mládeže v oblasti ochrany prírody a separovania. 

Program

Máš sa tu naozaj na čo tešiť! Okrem cyklotúr sme si pre deti pripravili rôzne interaktívne hry, kde sa naučia opraviť si defekt alebo správne separovať odpad, ktorý nájdu v lese. Čakajú ich stretnutia s ornitológom, ale aj poľovníkmi. Pripravia si svoju vlastnú vlajku. Nesmieme zabudnúť ani na nočný výjazd s čelovkami. Vo večerných hodinách sme si pre táborníkov, ale aj širokú verejnosť pripravili kultúrny program, kde nás navštívi rozprávač rozprávok Badin Ádám, ale aj koncert hudobnej skupiny Endorfin. Stredobodom kultúrnej časti programu budú maďarský jazyk, história a zachovanie kultúrneho dedičstva. Počas cyklotúry navštívime aj miesta ako napríklad Krásnohorská Dlhá Lúka, kde sa naskytne možnosť nahliadnuť do tajov ručných remesiel našich predkov. Počas trvania tábora sa k nám môžu pridať aj rodičia detí a tak si môžete užiť skutočný rodinný zážitok.

Na 3. deň tábora sa plánuje dlhá cyklotúra do Gombaseckého kempu. Na tejto túre radi uvidíme aj rodičov. Po príchode do Gombaseku nás už budú čakať naše veci a aj guláš sa už bude dokončovať. Večer posedenie pri ohni. 4. deň absolvujeme cestu späť. Po ceste navštívime zaujímavé miesta ako napríklad Silickú ladnicu. Na deti čakajú aj rôzne praktické prekvapenia, o ktorých však viac neprezradím.

Predpokladaná trasa dlhej cyklotúry 3. a 4. deň

Hrhov - Gombasek (Hrhov, Hrušov, bikarét, Silica, Silická ladnica, Gombasek)

Gombasek - Hrhov (Gombasek, Brzotín, Jovice, Krásnohorská Dlhá Lúka, Lipovník, Hrušov, Jablonov nad Turňou, Hrhov)

Aktivity v skratke

  • cyklotúry
  • prednášky
  • interaktívne hry
  • inštruktáž v oblasti drobného servisu bicykla
  • nočná jazda s čelovkami
  • rozprávkar
  • hudobný koncert
  • táborák

Kultúrny program

Kultúrny program tábora bude zabezpečený vďaka fondu na podporu kultúry národnostných menšín KULTMINOR. Prebiehať bude 13.8. a 14.8. približne v čase od 18:00 v Hrhove, priestoroch vyvieračky FEJ na lúke zvanej aj PALOTA. Táto časť tábora je dostupná širokej verejnosti. Vstup ZDARMA. Touto cestou všetkých pozývame.

Stravovanie

Pre táborníkov je zabezpečená celodenná strava 5x denne, minimálne s jedným teplým jedlom denne. Samozrejmosťou je aj zabezpečenie celodenného pitného režimu.

Ubytovanie

Ubytovanie bude formou stanovania na miestnom futbalovom ihrisku. V priestoroch tábora (futbalové ihrisko) sú k dispozícii sociálne zariadenia, sprchy, miestnosti na prespanie v prípade zlého počasia. Stanovať sa bude 1. a 2. noc v priestoroch futbalového ihriska Hrhov a 3. noc v priestoroch Kempingu Gombasek (https://www.gombaszog.sk)

Starostlivosť o materiál

Veci detí budú prevažne v priestoroch futbalového ihriska uzamknuté alebo strážené. Pri presunoch na externé stanovištia a do Gombaseku sa bude materiál presúvať zabezpečovacím vozidlom. Deti nebudú musieť nič vláčiť so sebou.

Cena

Cena na táborníka:

29€ (pre členov Eleventum o.z., ktorý zaplatili členské na rok 2020)

39€ (pre nečlenov Eleventum o.z.)

V cene zabezpečíme táborníkom stravovanie, nocľah, poplatky spojené s kempingom Gombasek, sociálne zariadenia, presun materiálu, prednášky, kultúrny program a v neposlednom rade praktické prekvapenia v podobe (cyklofľaša, čelovka, buff).

Tábora sa môžu zúčastniť aj rodičia a známi, ktorí si však náklady so stravou a poplatok spojený s kempingom Gombasek budú hradiť sami.

Bankové spojenie

Poplatok za tábor je možné uhradiť bankovým prevodom, alebo osobne na mieste.

IBAN: SK77 8330 0000 0021 0161 2929 do poznámky uveďte meno táborníka.

Osobne: Loránt Tóth, organizátor (Hrhov), Jana Krankillová, železiarstvo (Hrhov)

Poistenie

Poistenie si zabezpečuje každý sám. 

Ďalšie informácie

Nutnosť vyplnenie online PRIHLÁŠKY alebo papierovej prihlášky u Jany Krankillovej v železiarstve poprípade u hlavného organizátora.

Doprava na tábor je individuálna.

Podmienkou vlastný bicykel, stan, spacák. 

Nástup na tábor je 13.8.2020 vo štvrtok o 9.00 hod.  Ukončenie tábora je 16.8.2020 v nedeľu okolo 18.00 hod.